Ako si naplno užiť jazdu za dobrodružstvom?

Ako si naplno užiť jazdu za dobrodružstvom?

by spravca

Zabudnite na nudné organizované dovolenky lietadlom alebo nedajbože autobusom. Extra dávka dobrodružstva a slobody vás bude čakať jedine počas dovolenky, ktorú si sami naplánujete. Vaša jazda za dobrodružstvom môže začať na obyčajnej diaľnici. Každá cesta niekam vedie, a tak si môžete byť istí, že aj vás zavedie na nové, zaujímavé miesta. Vyberte sa na dovolenku na trojkolke a nudiť sa zaručene nebudete.

Na automobil a motorku zabudnite

Jazdiť na dovolenku autom je síce pohodlné, ale príliš konvenčné a ničím výnimočné. Na motorke si jazdu užijete, ale strácate na pohodlí a pri väčšine modelov motoriek budete mať problém  s úložným priestorom. Predstavte si, že idete na dovolenku s partnerkou. Iste vám motorka na prevoz všetkých jej akože „drobností“ nebude stačiť. Uvažovať by sa dalo o štvorkolke, ale počas dlhšej jazdy po diaľnici sa riadením štvorkolky unavíte. Na kratšie vzdialenosti je však štvorkolka dobrý partner. Keď si zrátate všetky pre a proti jednotlivých vozidiel, vyhráva trojkolka. Pri trojkolke ide o skvelú kombináciu adrenalínovej jazdy ako na motorke a pohodlia ako v automobile. Vyriešený budete mať aj problém s úložným priestorom. Ako je to možné? Napríklad trojkolka Can – Am Spyder RT disponuje veľmi bohatým batožinovým priestorom, ktorý sa dá rozšíriť až na 177 l. Do takéhoto priestoru sa vašej partnerke vojdú nielen jej maličkosti. Apropo cestovanie vo dvojici nie je na trojkolke absolútne žiadny problém. Sedadlo pre jazda aj spolujazdca je dostatočne veľké a v prípade, že vás zastihne chladnejšie počasie, poteší vás jeho vyhrievacia funkcia.

Naplno si užívať cestu bez obáv o bezpečnosť

Trojkolka má oproti iným vozidlám jednu obrovskú výhodu. Vďaka dvom predným a jednému zadnému kolesu je maximálne stabilná. Prakticky vám nehrozí prevrátenie ani v tej najostrejšej zákrute. Pokojne vyskúšajte, čo motor dokáže a konštrukcia trojkolky vás podrží pri každom bláznivom kúsku. Nebudete musieť ani veľmi často zastavovať, 400 km na jedno natankovanie nie je pre trojkolku problém. Spomínali sme komfort jazdy. Okrem vyhrievaných sedadiel má Spyder zväčšené stúpačky, takže vaše nohy dostanú potrebnú oporu počas celodennej jazdy. Trojkolky sa super ovládajú, čo ja zásluha nielen prehľadného LCD displeja. Trojvalec trojkolky skvele reaguje na každé pridanie rýchlosti a umožní vám sa pohrať so všetkými prevodovými stupňami.

 

 

You may also like