Ako čistením fasády ušetriť peniaze

Ako čistením fasády ušetriť peniaze?

by spravca

Fasáda sa mnohým javí ako nepreniknuteľná obrana pred nepriazňami vonkajšieho počasia. Pravdou však je, že za niekoľko rokov potrebuje aj ona kompletné a kvalitné ošetrenie. Málokto tuší, že tento proces prináša okrem iného aj finančné benefity. Aké? Na to sa pozrieme v článku.

Čistenie fasády domu ako investícia 

Na prvý pohľad môže laikovi pripadať čistenie fasád ako zbytočný výdavok. Je to však naopak. Čistením fasád sa odstraňujú rôzne organizmy ako plesne, riasy, machy či lišajníky, ktoré jej povrch postupne rozožierajú. Ak s čistením fasád budete dlho váhať, môžu na vašom dome spôsobiť trhliny a praskliny. A ich oprava vás vyjde draho – doslova.

Práve preto je včasné čistenie fasády domu investíciou, ktorá vás zachráni pred vysokými výdavkami za jeho opravu.

Ukážka čistenia fasád - Bomba Fasáda

Ukážka čistenia fasád – Bomba Fasáda

Kedy je teda potrebné dať si vyčistiť fasádu? 

Organizmy, ktoré na fasáde domu rastú, sa na nej zvyčajne usadia kvôli vlhkosti. Ak steny nemajú dobrú paropriepustnosť, dostatok slnečného žiarenia či vetra, plesne, riasy a ďalší škodci sa na nich môžu tvoriť od niekoľkých mesiacov až do niekoľko rokov. Situácia sa ešte zhoršuje, ak je stena otočená na sever alebo sa nachádza v blízkosti vodnej plochy.

Presný čas na čistenie fasády domu je preto vždy individuálny. Ak je však väčšina povrchu viditeľne znečistená, je načase zavolať profesionálov.

Ďalšia výhoda – zvýšenie hodnoty nehnuteľnosti 

Čistenie fasády nie je len pre tých, ktorí chcú bývať v bezpečnom dome. Ak chystáte predaj svojho majetku, vyčistenie fasády navýši sumu, ktorú zaň môžete žiadať.

1 Ekologické čistenie fasád - Bomba Fasáda

1 Ekologické čistenie fasád – Bomba Fasáda

Akú firmu si vybrať na čistenie fasád? 

Na Slovenskom trhu funguje niekoľko firiem, ktoré sa čisteniu fasád venujú. Väčšina z nich stále preferuje vysokotlakové čistenie, ktoré však so sebou prináša rovnaké riziko, ako keby ste sa čisteniu fasády úplne vyhli – jej poškodenie.

Našťastie existuje aj alternatíva. Tú ponúka spoločnosť Bomba Fasáda, ktorá vymenila vysokotlakové čističe za valčeky a štetce. Tým zaistila, že čistiaci roztok je na fasádu nanášaný rovnomerne a šetrne.

Bomba Fasáda sa odklonila aj od trendu používania chemických prípravkov.

So zreteľom na prírodu aj na vaše zdravie vyvinula vlastný patentovaný 100% ekologicky rozložiteľný roztok, ktorý nezaťažuje ekológiu a zároveň spoľahlivo fasádu zakonzervuje bez potreby nanášať penetračný roztok.

Bezplatná ukážka kdekoľvek na Slovensku 

Tak čo – dáte čisteniu fasád šancu? So spoločnosťou Bomba Fasáda si môžete objednať ukážku bez ohľadu na to, kde bývate. Jej odborníci vám predvedú účinky viditeľné už do 15 minút a zodpovedia všetky vaše otázky. Nečakajte a využite prichádzajúce letné mesiace na investovanie do vášho domu.

 

 

You may also like