Textilné snehové reťaze, na ktoré sa dá spoľahnúť

Textilné snehové reťaze, na ktoré sa dá spoľahnúť

by spravca

Zima a hlavne zasnežené cesty dokážu potrápiť aj skúsených vodičov. Klasické oceľové snehové reťaze sú síce účinné, ale ich montáž je veľmi náročná a zdĺhavá. Ich nevýhoda tkvie tiež v prílišnom hluku, vibráciách a riziku poškodenia diskov alebo pneumatík. Našťastie existuje alternatíva v podobe textilných snehových reťazí.

AutoSock – inovatívna technológia pre zimné cesty

AutoSock nie sú obyčajné snehové reťaze pre vaše auto. Sú vyrobené z patentovaného materiálu s 3D štruktúrou, ktorá sa po nasadení na pneumatiku automaticky prispôsobí jej tvaru. Vďaka tomu tieto reťaze poskytujú vynikajúcu trakciu na snehu a ľade bez negatívnych vplyvov na komfort jazdy.

Výhody textilných snehových reťazí AutoSock

To, že na zimu je potrebné zmeniť letné pneumatiky na zimné je zrejmé každému. Horšie je to so snehovými reťazami, ktoré má vo výbave len malá časť vodičov. Ak sa vám nechce v kufri vozidla prevážať kovové reťaze, kúpte textilné AutoSock a využívajte všetky ich výhody.

  • Jednoduchá montáž: AutoSock sa montujú v priebehu niekoľkých minút bez akéhokoľvek náradia. Stačí ich natiahnuť na pneumatiky a ste pripravení vyraziť.
  • Pohodlná jazda: Na rozdiel od klasických reťazí AutoSock neprodukujú hluk a ani vibrácie, takže si môžete vychutnať plynulú a tichú jazdu.
  • Kompaktné a ľahké: AutoSock sú vyrobené z ľahkého materiálu a jednoducho sa skladujú v kufri auta.
  • Nenáročná údržba: AutoSock sa dajú prať v práčke, takže ich udržiavanie v čistote je jednoduché.
  • Všestranné použitie: AutoSock sú vhodné pre širokú škálu vozidiel, vrátane osobných áut, SUV, dodávok a obytných prívesov.
  • Schválené v mnohých krajinách: AutoSock spĺňajú prísne normy a sú schválené vo všetkých krajinách EU ako náhrada za kovové snehové reťaze.

AutoSock verzus kovové snehové reťaze

Klasické kovové reťaze síce ponúkajú dobrú trakciu na snehu a ľade, no v porovnaní s AutoSock prinášajú motoristom mnohé negatíva ako je náročná a zdĺhavá montáž, vyššia váha a horšia skladnosť. Problém s týmito reťazami môžu mať vozidlá, ktoré majú úzky priestor v podbehu. Pri prudkejšej jazde alebo počas jazdy mimo snehovej pokrývky s nasadenými kovovými reťazami dochádza k poškodeniu pneumatík, čo dokazujú testy pneumatík.

AutoSock sú modernou a praktickou alternatívou ku klasickým snehovým reťaziam. Ponúkajú jednoduchú montáž, pohodlnú jazdu, nenáročnú údržbu a všestranné použitie. Okrem toho sú šetrné k životnému prostrediu, chránia disky kolies a predlžujú životnosť pneumatík. Navyše sú AutoSock vyrobené z recyklovaných materiálov a na ich výrobu sa spotrebuje menej energie ako na výrobu klasických reťazí.

Autor: Gabriela Kudláčová

 

You may also like