Toto sú najlacnejšie pneumatiky, ktoré nesklamú

Toto sú najlacnejšie pneumatiky, ktoré nesklamú

by spravca

Ak ste zodpovedný vodič, kúpa lacnejších pneumatík nemusí byť vôbec zlým nápadom. Vo všeobecnosti platí, že lacné pneumatiky sa môžu opotrebovať aj skôr, než po štandardných 4-6 rokoch, a preto by ste si mali dávať pozor na ich stav a priebežne si ich nechávať kontrolovať v špecializovanom pneuservise.

Pre dnešný článok sme si pre vás pripravili 3 svetových výrobcov, ktorí poskytujú najlacnejšie, no zároveň kvalitné lacné pneumatiky s vysokou bezpečnosťou, spoľahlivosťou a taktiež životnosťou. Poďme sa na nich pozrieť!

Hankook

Spoločnosť Hankook Tire bola založená v 1941 v Južnej Kórei a dnes je jedným z popredných výrobcov cenovo dostupných pneumatík na svete. Ich pneumatiky presvedčia optimálnymi vlastnosťami pri riadení vozidla, ako aj svojou bezpečnosťou. Sú vyrobené z modernej kaučukovej zmesi s obsahom siliky pre znížený valivý odpor a výbornú priľnavosť aj na mokrých, či zľadovatelých vozovkách. Odporúčame vám konkrétne model zimných pneumatík Hankook IceBear W442, ktorý poskytuje vďaka technológii 3D drážok lepšiu trakciu a odolnosť voči aquaplaningu.

Zeetex

Na rozdiel od značky Hankook, spoločnosť ZEETEX bola založená iba v roku 2005, no odvtedy sa stihla rozšíriť do viac ako 80 krajín sveta. Spoločné majú ázijské korene. Pneumatiky ZEETEX sú totiž vyrábané v Indonézii.

Napriek svojej nízkej cene sa pneumatiky značky Zeetex pýšia nadštandardne vysokými ratingmi v kategóriách Palivová efektivita v súvislosti s valivým odporom pneumatík a Bezpečnosť v súvislosti s priľnavosťou na mokrom povrchu. Vyznačujú sa najmä integrovanou technológiou pre rýchle odvodnenie pomocou cik-cak smerových drážok.

Falken

Ak očakávate od svojich pneumatík najmä prvotriednu bezpečnosť, odporúčame vám pneumatiky značky Falken, ktoré dlhodobo získavajú najvyššie hodnotenie bezpečnosti spomedzi lacných pneumatík. Táto takmer 40-ročná spoločnosť pochádzajúca z Japonska sa zameriava na výrobu obratných pneumatík vhodných do mesta, kde sa ráta s častým rýchlym brzdením a taktiež s častým pohýnaním sa z nuly. Nenechajte sa však oklamať, vďaka silikagélovej zmesi v letných pneumatikách Falken Sincera SN828 si užijete komfort aj vo vysokých rýchlostiach.

You may also like