Prečo by vám v letnej výbave nemal chýbať nosič na bicykel

Prečo by vám v letnej výbave nemal chýbať nosič na bicykel

by spravca

Počas letnej dovolenky by ste sa nemali vzdať obľúbenej cyklistiky len kvôli nemožnosti previesť bicykel do vzdialenejších miest. Na tento účel vám veľmi dobre poslúžia nosiče na bicykle, ktoré bez problémov zvládnu prepraviť niekoľko kusov dvojkolesových kamošov.

Čo s bicyklom, ktorý potrebujete prepraviť

Niektorí ľudia sa snažia prevážať bicykel vo vnútri kufra väčšieho automobilu alebo dokonca v interiéry na sklopených sedadlách. Tento variant prevozu bicyklov je síce možný, ale veľmi nepraktický. Je to podobné ako s dopravou lyží na hory. Lepšie je na ich prevážanie použiť strešné boxy alebo nosiče na lyže. Podobne ako nosiče na lyže vám poslúžia nosiče na bicykle. V opačnom prípade vám bicykle môžu poškodiť interiér vozidla alebo pri prudkom brzdení ublížiť posádke automobilu. Oponenti nosičov na bicykle tvrdia, že táto pomôcky zvyšuje spotrebu vozidla. Nemusí to byť vždy pravda. Napríklad nosič na ťažné nemá prakticky žiadny dopad na spotrebu či štýl jazdy. Nosič bicyklov na ťažné je  z hľadiska rýchlosti montáže a manipulácie s bicyklami jednoznačne najlepšou voľbou. S týmto typom nosiča navyše bez problémov vojdete do garáže, zaparkujete kdekoľvek a po demontáži je tento nosič skladný.

Čo robiť, keď nemá vaše auto ťažné zariadenie

Ak vaše vozidlo nedisponuje ťažným zariadením, neostane vám nič iné, ako si kúpiť nosič na strechu alebo na dvere kufra. Nosič na strechu vozidla má výhodu v tom, že bicykle sú ochránené pred znečistením. Prístup do kufra vozidla máte voľný a môžete v ňom prevážať napríklad cyklovozíky pre deti bez komplikovaného prístupu. Na druhej strane je veľmi namáhavé bicykle na tento nosič pripevniť. Sami to asi nezvládnete, a to predovšetkým u vozidiel typu SUV. Problém môže nastať aj v prípade, keď sa budete snažiť vojsť do garáže s nižším stropom. Tento typ nosiča neumožňuje rýchlejšiu jazdu a vozidlo vám môže robiť problémy v zákrutách či pri nárazovom vetre. Cenovo najdostupnejším variantom sú nosiče na piate dvere resp. na dvere kufra vozidla. Ako už sám názov napovedá, uvedené nosiče sa inštalujú veľmi jednoduchým spôsobom na piate dvere. Toto riešenie je praktické pre vodičov, ktorí nemajú ťažné zariadenia a zároveň vozia na streche strešný box. Nosiče na piate dvere sa dajú pripevniť na akýkoľvek automobil. Jediným problémom týchto nosičov je sťažený prístup do kufra. Ak sa neviete rozhodnúť, ktorý nosič je pre vaše potreby najvhodnejší, poraďte sa s odbornými predajcami. Tí vám pomôžu s výberom a zároveň zodpovedajú vaše otázky ohľadom montáže.

 

 

 

You may also like