Dračie dni či Cesta za dukátmi? Nenechajte si ujsť lákavé programy slovenských hradov a zámkov

Dračie dni či Cesta za dukátmi? Nenechajte si ujsť lákavé programy slovenských hradov a zámkov

by spravca

Ak si myslíte, že návšteva hradu je len o historickom výklade, tak ste na omyle. Slovenské hrady a zámky tento rok ponúkajú bohatý program, ktorý okrem dospelých zaujme aj tých najmenších.

Ak si chcete naplánovať rodinný výlet na Slovensku, podporte slovenské atrakcie svojou návštevou a ony sa vám zaručene odmenia bohatým programom, z ktorého si odnesiete príjemný zážitok.

Bojnický zámok je sám o sebe doslova rozprávkovou atrakciou. Okrem zaujímavých prehliadok však počas roka organizujú napr. aj večernú prehliadku Bojnický svetlonos na zámku, ktorá sa uskutoční v októbri v atmosfére rozžiarených tekvíc a jesennej výzdoby. Tešiť sa môžete aj na divadelný festival Rozprávkový zámok, ktorý patrí k tým najúspešnejším a je skvelou voľbou na kam na výlet.

Trenčiansky hrad prináša tento rok zaujímavú novinku v podobe turistickej jazdy Vlakom Matúša Čáka, ktorá určite rozžiari najmä detské očká. K dispozícii sú 3 trasy rôznych dĺžok, ktoré vás prevedú mestom Trenčín. Novinkou je aj nová atrakcia v podobe exteriérového hradného šachu, kde si môžete vyskúšať typickú kráľovskú hru. Pútavý je aj program sokoliarov a ich jedinečné sokoliarske umenie, ktoré predstavujú sokoliari Aquila z Bojníc, a to počas júnových víkendov.

Počas letných mesiacov si môžete zahrať letnú hru Cesta za dukátmi. Vašou úlohou je navštíviť Beckovský hrad, Čachtický hrad, Hrad Uhrovec a Plavecký hrad, kde získate mincu. Ak sa vám podarí vyzbierať všetky štyri, stačí poslať fotografiu a hráte tak o atraktívne ceny.

S hradmi sú často spájané aj legendárne draky. Nenechajte si preto ujsť program Dračie dni, ktorý bude predstavený počas letných mesiacov na hrade Červený Kameň (3. a 4. júl), na Zvolenskom zámku (24. a 25. júl), na Smolenickom zámku (31.júla a 1. augusta), na Budatínskom hrade (14. a 15. august) a na koniec aj na Šarišskom hrade (28. a 29. august). Zaujímavý program v podobe rozprávky, ktorej súčasťou sa stávajú samotní účastníci, je skvelý tip na výlet pre deti, ale aj dospelých.

You may also like