Ako pripraviť svoju pokožku na jeseň?

Ako pripraviť svoju pokožku na jeseň?

by spravca

Nielen horúce slnko ale aj mrazivá zima predstavuje pre našu pokožku záťaž. Mazové žľazy vylučujú menej kožného mazu a funkcie kože sa spomaľujú. V chladnom zimnom období sa často objavujú problémy ako je začervenanie, podráždenie či suchá pleť.

Ochranná funkcia kože

Najdôležitejšou funkciou kože je jej ochranná funkcia, keďže tvorí bariéru medzi vonkajším prostredím a vnútornými orgánmi tela. Ak je koža suchá, postupne dochádza k jej stenčeniu, to znamená, že už nedokáže spoľahlivo plniť ochrannú funkciu. Baktérie či UV žiarenie jednoduchšie preniknú do spodnejších vrstiev kože a dochádza k narušeniu štruktúry kolagénových a elastínnových vlákien.

Každodenná starostlivosť prináša odmenu

Pravidelná starostlivosť o pokožku tváre a tela vám nezaberie veľa času a výsledok bude stáť za to. Predídete tak rôznym problémom ako je suchá, dehydrovaná pleť, pigmentové škvrny, začervenanie, aktinická keratóza či rakovina kože. Každodennou starostlivosťou oddialite aj biologický proces starnutia kože a následnú tvorbu vrások.

Tak ako si ráno umývate zuby, postarajte sa aj o svoju pleť

Dôkladné čistenie pleti je 80% úspechu. Ráno aj večer vyčistite pleť čistiacim gélom alebo čistiacim pleťovým mliekom. Tieto prípravky vyčistia pleť do hĺbky. Na uzatvorenie pórov slúžia pleťové toniká. Keď je pleť správne vyčistená, aplikujte denný krém. Kým v lete pleti viac vyhovuje ľahká, gélová konzistenica na jeseň siahnite po krémoch s hutnejšou textúrou. V noci dochádza k regenerácii pleti, preto jej doprajte nočný krém s vysokým obsahom výživných a regeneračných zložiek.

Jeden produkt na viac účelov

Takýmto produktom je aj krém na jazvy a strie od dánskej kozmetickej spoločnosti Beauté Pacifique. Vďaka mimoriadne vysokému obsahu regeneračných zložiek ho môžete používať aj ako nočný protivráskový krém. Obsahuje squalane, ktorý dodá pleti potrebnú hydratáciu, posilňuje epidermu, a zároveň slúži ako distribútor aktívnych zložiek do najspodnejších vrstiev kože. Tri rôzne estery vitamínu A regenerujú poškodené kožné tkanivo. Dokonca ho môžete použiť na jazvy po akné, pooperačné jazvy, na strie, jazvy po kiahňach či po popáleninách. Výťažok z jadierok čilského hrozna a Plamitoyl Tripeptide-5 spoločne stimulujú tvorbu kolagénu a regenerujú štruktúru kolagénových a elastínových vlákien. 

 

You may also like